TİS Hukuk Sekreterimiz Ebru Yiğit’e Karşı Keyfi ve Hukuksuz Uygulamalar Devam Ediyor!

body: 

Hukuksuz, keyfi ve siyasi hesaplarına OHAL’i kalkan edenlerin baskı ve sindirme politikaları devam ediyor.
Daha önce tutuklanan ve yaklaşık üç ay sonra çıkarıldığı ilk duruşmada serbest bırakılan TİS Hukuk Sekreterimiz Ebru Yiğit’in evine bugün sabah saatlerinde polis baskını yapılmıştır. Kendisinin evde olmamasına rağmen evinde arama yapılan MYK üyemiz hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştır.
Belirtmek isteriz ki sendikamız MYK üyesi olduğu, davet edildiğinde Savcılığa gitmekte tereddüt etmeyeceği, adresi ve iletişim bilgileri bilinmesine rağmen MYK üyemizin evinin, ortada bir suç varmışçasına sabahın erken saatlerinde basılması kabul edilemez.
Söz konusu hukuksuz ve keyfi baskının amacı bellidir! Olağanüstü halin hukuksuzluklarına karşı çıkabilecek olağan şüphelileri “suçlu” ilan etmek ve yargıçlığı “mahalleye” yaptırmaktır! Eğitim Sen olarak, muhalif tüm kesimlere yönelen keyfi ve hukuku yok sayan “yönetim aklına” karşı hukuku ve demokrasiyi inatla savunacağımız bilinmelidir. Başta yöneticimiz Ebru Yiğit olmak üzere tüm üye ve yöneticilerimiz üzerindeki baskı son bulana kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.