Suruç’ta Yaşamını Yitiren Gençlerimizi Saygıyla ve Özlemle Anıyoruz!

body: 

20 Temmuz 2015 tarihinde Türkiye’nin dört bir yanından Suruç’a gelen ve çoğu üniversite öğrencisi olan gençlerin basın açıklaması yaptığı sırada yaşanan saldırıda 33 gencimizin vahşice katledilmesinin üzerinden beş yıl geçti. Suruç ile başlayan süreçte yüzlerce canımızı kaybettiğimiz 10 Ekim katliamı başta olmak üzere, çok sayıda bombalı saldırı ve katliamlar yaşandı.
O yıllarda IŞİD’in tehdidi ve saldırılarından en çok etkilenen Suriyeli çocuklara umut olmak için onlara oyuncaklar götüren, büyük bölümü çeşitli üniversitelerde öğrenci olan gençlerimizi katledenler ve katliamın sorumluları ortaya çıkarılmadı ve soruşturma sürüncemede bırakıldı. Bugüne kadar başta Suruç katliamı olmak üzere, Suruç’tan sonra yaşanan katliamların arkasındaki güçleri ve gerçek sorumluları ortaya çıkarmak için verilen tüm araştırma önergeleri, iktidar güçleri tarafından reddedildi.
Suruç’ta hayatını kaybedenlerin katilleri, tıpkı 10 Ekim Ankara katliamında olduğu gibi, sadece bombayı patlatanlar değil, o bombanın hiçbir engelle karşılaşmadan oraya girmesine seyirci kalanlar, sadece katillerin değil, saldırının siyasi sorumlularının da hesap vermesini engelleyenlerdir.
Eğitim Sen olarak Suruç’ta gerçekleştirilen katliamda hayatını kaybeden gençlerimizi bir kez daha saygı ve özlemle anıyor, yaşama ve insanlığa düşman olan bu karanlık zihniyeti ve destekçilerini bir kez daha lanetliyoruz.